Wycieczka klas 1 - 3 do Ojcowa
Treść
17 czerwca 2026 roku uczniowie klas I, II i III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Skrudzinie uczestniczyli w wycieczce do Ojcowa. Głównym punktem wyjazdu były warsztaty profilaktyczne „Rycerze i smoki”, podczas których dzieci w ciekawy i atrakcyjny sposób zdobywały wiedzę oraz rozwijały umiejętności społeczne. W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili Ojcowski Park Narodowy, odwiedzili Jaskinię Ciemną oraz ruiny zamku w Ojcowie. Dużą atrakcją było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabrakło również czasu na wspólną integrację oraz zakup pamiątek. Wycieczka zostały dofinansowane przez Centrum Usług Społecznych w Starym Sączu w wysokości 4 000 zł. Wyjazd był bardzo udany, a wszystkie dzieci wróciły zadowolone, pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Organizatorem wycieczki była pani Maria Kałuzińska a opiekę nad uczniami sprawowały pani Renata Zagórowska, pani Elżbieta Kałuzińska oraz pani Agnieszka Jurkowska.