Przejdź do treści
head_1
Banner SP Skrudzina
Przejdź do stopki

Kolęda misyjna

Kolęda misyjna

Treść

26 grudnia 2025 r w naszej parafii odbyła się 33 edycja Kolędników misyjnych pod hasłem: Jezu, Ty jesteś światłością. W tym roku zbierane środki są przeznaczone na dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kamerunu, Boliwii, Peru, Kazachstanu oraz ze Sri Lanki. Z naszej szkoły w kolędowaniu wzięło udział 67 dzieci, które utworzyły 10 grup, którymi opiekowało się 11 Opiekunów.
O godzinie 8.00 w kaplicy św. Franciszka z Asyżu w Skrudzinie odbyła się uroczysta Eucharystia na rozpoczęcie kolędy misyjnej, na którą przybyli licznie mieszkańcy Skrudziny.
W czasie Eucharystii dzieci, w strojach kolędniczych, aktywnie włączyły się w liturgię. W czasie uroczystego rozesłania Kolędników Misyjnych dzieci zgromadziły się przy ołtarzu, a ksiądz Jan Kurek odmówił nad nimi specjalną modlitwę rozesłania. Po mszy św. dzieci otrzymały pamiątki i wyruszyły w drogę.
235957